KENA palgaeelarve kasvab üle kolme korra

Kliima- ja Energiaagentuuri (KENA) palgaeelarve oli tänavu 2,5 miljonit krooni ning järgmisel aastal plaanib agentuur töötasusid maksta ligi 8 miljoni krooni eest.

Agentuuri kommunikatsiooni projektijuht Pille Parre selgitas, et KENA palgakulu oli tänavu 2,5 miljonit krooni. "Selle aasta palgakulu arvestuses on olnud 9 töölepingulise ja kahe käsunduslepingulise inimese tasu. Ära tuleb siin ka märkida, et tööperioodid on olnud inimestel erinevad, alates ühest kuust kuni ühe aastani," lisas ta.

"2011. aastal on arvestatud 19 inimese palgakuluga - kokku 7,9 milj krooni.
Selline number juhul, kui KENA saab täiendavaid tegevusi ja finantse saastekvoodi müügist. Vastasel korral on 2011. aasta personali arv ja palgakulu nimetatust väiksem," nentis Parre.

Muudest kuludest sel aastal rääkides selgitas Parre, et halduskulude (ruumide rent, büroo sisustus ning kommunaal- ja sideteenused) peale läks 1,8 miljonit krooni ning eesmärkide täitmiseks on sisse ostetud teenuseid (uuringud, õiguslikud analüüsid, ekspertiisid, meediakampaaniad, teavitusseminarid jne) maksumusega 2,7 miljonit krooni. "2010. aasta lõpus makstakse välja kohalike omavalitsuste hoonete toetussummad," lisas ta.

"2011. aastasse kandub seega üle ca 75 miljonit krooni, millest 63,6 miljonit kulub 2010. aastal vastu võetud otsuste elluviimiseks, kuna tehtud otsuste alusel lähevad summad valdavalt välja maksmisele 2011. aastal ja 11,4 miljonit on planeeritud agentuuri tegevuskuludeks. Täiendavaid tegevusvaldkondi saab agentuur 2011. aastal käivitada juhul kui õnnestub leida täiendavaid rahastamisallikaid," rääkis Parre agentuuri finantsidest.

 

Osale arutelus

  • Katre Pilvinski

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara