Parts: elektri hind alla taastuvenergia tasude arvelt

Elektri hinda tõstavad aktsiis ja taastuvenergiatasud. Viimane on ka koht, kust majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts näeb võimalust elektri hinna langetamiseks.

"Ainuke võimaluse elektri hinna langetamiseks on see, kui toetus langeb mõistlikule tasemele. Loodan selle kiiret vastuvõtmist," ütles Parts täna riigikogu infotunnis arupärimisele vastates. Ta lisas, et taastuvenergia tasu on tõusnud viiekordseks ehk 12,64 sendini kilovatt-tunni eest.

Parts rõhutas, et me ei saa nõuda, et tööjõud töötaks odavamalt ja võimaldaks meil odavamat elektrit toota. "Aga saame muuta neid komponente, mida ise oleme pannud – täna on selleks taastuvenergia tasu," rõhutas minister.

"See tähendab taastuvenergiamaksude alandamist kuskil 7-9 senti kilovatt-tunni kohta praeguselt 12,64 sendilt," ütles minister justiitsministeeriumile saadetud eelnõust rääkides.

Partsi sõnul rikub kõrge taastuvenergiatasu kahte olulist printsiipi. Esimene neist on tarbijate huvide rikkumine, kui inimestele pannakse tasumiseks ülemõistlikult suur koormus. "Teine on see, kui anname liiga suuri toetusi, mida näiteks võib käsitleda kui ebaausa konkurentsi tekitamist. Konkureerib ju taastuvenergia tootja teiste elektritootjatega," selgitas Parts.

Osale arutelus

  • Kadrin Karner

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara