• 15.10.10, 13:33
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Goldman Sachs kahekordistas väärismetallide tootlusootuse

Võrreldes eelmise kuul tehtud väärismetallide tootlusootustega ootab Goldman Sachs nüüd peaaegu topelttootluseid, kuna kasvas tõenäosus, et Föderaalreserv hakkab tegutsema USA majanduskasvu heaks.
Kui kuu aega tagasi ootas USA suurpanga analüütik Jeffrey Currie kullalt 12 kuu perspektiivis 17protsendist tõusu, siis nüüd juba 30protsendist tõusu, vahendab Bloomberg. Värviliste metallide tootluse ootust kergitati varasemalt 15 protsendilt 25 protsendile. Kütuste tootluse ootus jäeti 27 protsendile.
Kulla hinnasiht tõesti 1400 dollarilt untsist 1650 dollarile. Vase hind võib kerkida 11 000 dollarile tonnist. Maisi hind võib tõusta 6,25 dollarile buššelist.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 08.12.25, 10:38
Tammer 30: Eesti väiketootjast Skandinaavia tööstuse usaldusväärseks partneriks
Tänavu 30. tegutsemisaastat tähistav pereettevõte Tammer OÜ tõenäoliselt ehitus- ja laevatööstuses tutvustamist ei vaja. Ettevõtte arengut on algusest peale vedanud strateegilised investeeringud innovatsiooni, tootearendusse ja töötajatesse, mis on loonud võimaluse koos muutuvate turgude ja tehnoloogiatega kasvada. Kuidas aga sai kohalikust väikefirmast Põhjamaade suurim projektipõhine metallustevalmistaja, mis ekspordib 90% oma toodangust?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele