Töötlev tööstus aitab kriisist välja

Täna Tallinnas peetud tööstusettevõtjate päeval „Liftiga tulevikku“ jäi kõlama mõte, et just töötlev tööstus veab Eesti välja majanduskriisist, algatades positiivseid muutuseid ka teistes sektorites.

„Rahvusvaheliste ettevõtete tagatubade Eestisse toomise trend on ilmselt kasvamas ja veel pikalt,“ tõdes konverentsi üks peaesinejaid, Tartu Ülikooli rahvusvahelise ettevõtluse professor Urmas Varblane.
Varblane märkis, et haldus- ja abitegevused on enim uusi töökohti loonud, mille taga võib näha rahvusvaheliste ettevõtete teatud kontoriharude toomist Eestisse. „Siiski ei loo tööstuse taastumine endisel hulgal töökohti. Meeles tuleb ka pidada, et meie ettevõtluskeskkonna arendamine toimub konkurentsis teiste riikidega, “ rõhutas ta oma ettekandes.
Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts pidas oma esinemises oluliseks erialaliitude suuremat kaasamist, samuti ettevõtjate koostööd kutsehariduskeskustega, et tagada soovitud tulemus tulevase tööjõuressursi koolitamisel ja vajaliku kvalifikatsiooni saavutamisel. Tänasel päeval pidas ta Eestis alakasutatuks puitu ja põlevkivi, mistõttu näeb neil suurt tulevikupotentsiaali.
EASi poolt korraldatud infopäeva seminaril ja töötubades käsitleti tootmisettevõtete võtmeküsimusi ekspordi, tootlikkuse ja innovatsiooni valdkonnas ning räägiti erinevatest tööstussektoritest. Lisaks jagasid oma kogemusi õnnestumistest ja õppetundidest tuntud ettevõtjad.

Osale arutelus

  • Birjo Must

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara