Swedbank ja Euroopa Investeerimispank nõustusid andma Leedule laenu kortermajade muutmiseks energiasäästlikumaks.
Swedbank annab 6 miljonit eurot 20 aastaks, „Madala ja fikseeritud intressimääraga,“ teatab täna oma veebilehel Luksemburgis asuv Euroopa Investeerimispank.  Raha tuleb investeerida energia säästmisse.
Laen peaks  aitama renoveerida nõukogude-aegseid kortermaju, tõstma seeläbi elektritarbimise efektiivsust ja vähendama talviseid küttekulusid. Ühtlasi aitab see elavdada riigi ehitussektorit, mis on majanduskriisis üks enim kannatada saanud majandusharusid.
Autor: Katri Soe-Surén

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 17.06.26, 14:50
Kuidas vähendada robotliinide energiakulu vaakumtehnoloogia abil
Tootmisettevõtetes otsitakse üha enam lahendusi, mis aitaksid vähendada käsitööd, muuta protsesse stabiilsemaks ja parandada töötajate ergonoomikat. Üks võimalus selleks on vaakumtehnoloogia, mida kasutatakse järjest laiemalt nii robotiseeritud tootmisliinidel, pakendamises kui ka materjalikäsitluses.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele