• 15.07.10, 10:11
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Lukoil plaanib Euroopas ajaloo suurimat tehingut

Vene naftakompanii Lukoil võib Itaalia ERG-lt omandada kontrollpaki Sitsiilia kütusefirmas ja rohkem kui 2000 tanklaga bensiinijaamade võrgu.
Kui tehing teoks saab, on see suurim tehing Euroopas kogu Lukoili ajaloo vältel, kirjutas Vedomosti.
Praegu kaalub ERG optsiooni realiseerimise võimalusi, mille kohaselt müüks ettevõte Lukoilile 51% Sitsiilia ühisettevõttest. Millal ja mis hinnaga müügiks läheb, pole täpsustatud. Optsiooni realiseerimiseks on aega 2014. aastani.
ERG ja Lukoili ühisfirma loodi 2008. aastal ja Lukoilile kuulub selles 49%, mille eest tuli maksta 1,83 mld dollarit.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 02.02.26, 10:53
Eesti insenerid viivad tööstus- ja tootmisettevõtete automatiseerimise uuele tasemele
Tootmise automatiseerimisele ja tööstusautomaatika erilahendustele keskenduv Eesti tehnoloogiaettevõte Smitech OÜ on üles ehitatud kahele tugevusele: ambitsioonikale visioonile ja kõrgetasemelisele insenerioskusele. Mõlemat jagub nii tegevjuht Sander Mitendorfile kui ka peainsener Andres Kruglovile, kes ühise ettevõtmisena otsustasid panna õla alla Eesti tööstuse arengule.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele