Euroopa Komisjon tõmbab Balti sprottidele kriipsu peale?

Täna kohtus Brüsselis Euroopa komisjoni ekspertide töögrupp, mille päevakorras oli Läti äriuudiste portaali rus.db.lv andmetel bensopüreeni küsimus Baltimaade kalakonservides.

Bensopüreen on aine, mis tekib kala praadimisel ja suitsutamisel ja väidetavalt on seda liiga palju Balti riikides toodetud sprotikonservides. Möödunud aastal soovitas Euroopa Komisjon sprottide dioksiininormiks 37,5% ja bensopüreeninormiks 3 mg kilo kohta. Läti väljaande sõnul tähendavad sellised piirangud sprotitootmisele krahhi.

Lätlaste info ei vasta tõele, kommenteeris Euroopa Komisjoni esindus Eestis. Läti kalatööstuse assotsiatsioon oli kutsutud 31. maiks Brüsselisse aru andma, kuid tervisele kahjulike ainete maksimaalne sisaldus pole veel otsustatud.

Tänavu mais keelas Venemaa ajutiselt SIA Gamma kalakonservide sisseveo. Läti sprottide sissevedu oli mürgiste ja vähkitekitavate ainete nagu bensopüreeni tõttu keelatud ka 2007. aastal.

Vene seadustega on lubatud bensopüreeni sisaldus konservis 1 mg kilogrammi kohta, aga Euroopa Liit on Lätile lubanud praegu kordades kõrgema bensopüreeni sisalduse suitsetatud sprottides ja selleks on 8 mg kilo kohta.

Osale arutelus

  • Anne Oja

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara