Eesti Energia müüs avatud turule aprillis 23% energiat

Eesti Energia elektrienergia müük avatud turul oli aprillis 138 gigavatt-tundi (GWh), mis moodustas 23 protsenti kogumüügist.

Aprillis müüs energiafirma Eestis 599 GWh elektrienergiat, mis on 1,6 protsenti rohkem kui mullu samal ajal. Müük suletud turu äri- ja koduklientidele oli kokku 352 GWh elektrit. Müük võrguettevõtjatele moodustas 109 GWh.

Tulenevalt elektrituru osalisest avanemisest Eestis alates 1. aprillist müüs Eesti Energia elektrit ka Nord Pool Estlink energiabörsile.

Eesti Energia elektrienergia müüki mõjutasid elektrituru osaline avanemine Eestis, eeldatav tööstustoodangu mahu kasv ja 0,3 kraadi madalam välistemperatuur võrreldes eelmise aasta aprilliga.

Energia eksport oli aprillis 106 GWh ehk 3,9 protsendi võrra rohkem kui mullu. Ekspordi mahu kasvu tingis suurenenud elektrienergia eksport Leetu seoses Ignalina tuumajaama sulgemise ja Leedu elektrituru avanemisega.

Eesti Energia aprilli keskmine elektrienergia müügihind Eestis ilma võrguteenusteta oli 522 krooni megavatt-tunni eest (kr/MWh). Sama perioodi keskmine baaselektrienergia hind Nord Pooli Estlink piirkonnas oli 560 kr/MWh ning Nord Pooli Soome piirkonnas 684 kr/MWh.

Eesti Energia soojusenergia müük moodustas aprillis 99 GWh, mis on 9,9 protsendi võrra vähem kui möödunud aasta aprillis.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara