Eesti Pank: valitsus peaks laenu hoolikalt kaaluma

Valitsus peaks laenuplaani hoolikalt kaaluma, kuna tervikuna on Eesti võlakoormus on üsna märkimisväärne, ütles Äripäevale Eesti Panga rahapoliitika osakonna juhataja Ülo Kaasik.

"Valitsuse võlakoorma suurendamisel tuleb kindlasti arvestada tõsiasjaga, et  mistahes majanduspoliitilised otsused tuleb lähiajal langetada ebakindlas kasvukeskkonnas. Kuigi valitsussektori võlakoormus on hetkel väga madal, on Eesti majanduse võlakoormus tervikuna üsna märkimisväärne, mistõttu tuleks niivõrd suurt võlakirja emissiooni hoolikalt kaaluda ja seejuures arvestada erinevaid riske," kommenteeris Kaasik peaminister Andrus Ansipi plaani Eesti Energia investeeringute rahastamiseks välja lasta kuni miljardi euro eest riiklikke võlakirju.

"Nii näiteks peaks valitsus selgemalt näitama, milliste meetmetega kavatsetakse lähiaastatel eelarve taas ülejääki viia. Viimane kriis on näidanud, kuivõrd suur abi ja kasu on olukorrast, kus riik ise ei pea suuri summasid refinantseerima. Seetõttu peab võlataseme kasvatamisse suhtuma senisest tunduvalt ettevaatlikumalt," lisas Kaasik.

Ta märkis, et võlakirja emissiooni hind ja edukus sõltuvad paljuski ajastusest ja turu olukorrast. "Arvestades praeguseid heitlike olusid, võivad need väga kiiresti muutuda. Seetõttu oleks enne emissiooni tulemuste prognoosimist vaja ära oodata täpsemad plaanid ja detailid," lausus Kaasik.

Osale arutelus

  • Anne Oja

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara