• 19.05.10, 12:55
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Nokia turuosa kahanes

Nokia osakaal maailma mobiiltelefonitootjate turul pisenes selle aasta esimese kolme kuuga, vahendab Yle uutiset uuringufirma Gartner andmeid.
Turuosa kahanes eelmise aasta 36,2 protsendilt 35 protsendile. Nokia on endiselt vaieldamatult suurim telefonivalmistaja, aga Korea Samsung võttis sellelt aasta alguses kasvu kinni. Gartneri  andmetel kasvas Samsungi turuosa eelmise aasta esimese kvartali 19,1 protsendilt 20,6 protsendile.
Turuosa kasvatasid ka Kanada RIM ja USA Apple. Rootsi-Jaapani Sony Ericssoni turuosa mobiiltelefoniturul kukkus 3,1 protsendile.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 25.05.26, 15:17
Schneider Electricu juht: Eesti konkurentsivõime sõltub taskukohasest elektrist ja elektrifitseerimisest
Tänapäeva globaalses majanduses on juurdepääs taskukohasele ja usaldusväärsele elektrile muutumas otsustavaks konkurentsiteguriks. Eesti on Euroopa kontekstis heas positsioonis, kuid Schneider Electricu Põhjamaade ja Balti riikide piirkonna juhi Petr Hermanni sõnul sõltub edasine areng elektrifitseerimise kiirendamisest, võrguinfrastruktuuri tugevdamisest ja energiatõhususe parandamisest. Kuigi olulised sammud on juba astutud, „pole kõik veel tehtud,“ rõhutab ta, viidates vajadusele kiiremate investeeringute ja süsteemi ümberkujundamise järele.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele