Valio Võru juustutehas müüb ligikaudu 40% toodangust väljapoole Euroopa Liidu riike ja euro nõrgenemine tuleb ettevõttele kasuks, ütles Äripäevale Valio Eesti ekspordidirektor Elar Ollik.
"Müüme peamiselt Venemaale, väiksemas osas USAsse. Euro nõrgenemine on parandanud toodete müügimarginaali vastavalt rubla ja dollari kursimuutustele," tõdes Ollik.
Valio müüb juustu USAsse alates selle aasta algusest. "Põhjuseks ei ole muutused valuutakurssides, vaid turuootustele vastava toote väljaarendamine ja müügitöö," selgitas Ollik.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
2012. aastal väikesest ühemehe-töökojast alguse saanud perefirma Danival MW OÜ on kasvanud 60 töötajaga metallitööettevõtteks, mille tootmine ja ladu on laienenud 5800 ruutmeetrini ning klientide ring suureneb igal aastal.