Eesti Ametiühingute Keskliit pole Eesti Energia IPO vastu

Eesti Ametiühingute Keskkliit (EAKL) ei vastusta Eesti Energia vähemusosaluse viimist börsile. Kui valitsus peaks selle võimaluse tagasi lükkama eeldab liit, et viivitamatult tagataks ettevõttele vajalikud investeeringud, mille viibimine võib ohtu seada Eesti elektrienergiaga varustamise kindluse.

Ametiühingute esimees Harri Taliga kirjutas arvamuses majandus- ja kommunikatsiooniministrile, et Eesti energeetika tuleviku seisukohast võtmetähtsusega küsimustel laiapõhjaline avalik arutelu kõiki huvirühmi, sh ametiühinguid, kaasates, on hädavajalik, et saavutada ühiskonnas konsensus, mis aitaks tagada energeetika stabiilsemat arengut tulevikus.

"Eesti Energia AS on kahtlemata riigi jaoks strateegilise tähtsusega ettevõte, millest sõltub otseselt majanduse energiaga varustamise kindlus ning seeläbi ka Eesti julgeolek," möönis Taliga. 

Lisaks majanduse arengule mõjutab Eesti Energia AS suure tööandjana oluliselt ka meie tööturu olukorda tervikuna ning eriti tööhõivet Ida-Virumaal, kus paiknevad olulised energeetikasektori tootmisvõimsused ja –üksused, tunnistas Taliga.

Nende ülesannete täitmiseks vajalikke investeeringuid ei saa kahtluse alla seada – mis küll ei välista arutelu eri investeerimisvariantide vahel, nende võimalike kombinatsioonide plusside ja miinuste analüüse ning optimaalsete valikute tegemist, lisas ta.

EAKL ei vastusta Eesti Energia AS vähemusosaluse viimist börsile, kuid seda ainult tingimusel, et riik säilitab tegeliku (mitte formaalse) strateegilise kontrolli ettevõtte üle ning välistatakse ettevõtte hilisem nn hiiliv erastamine, st riigi osaluse vähenemine alla 67% ette¬võtte aktsiatest, ütles Taliga.

"Juhul, kui valitsus ei pea hetkel otstarbekaks Eesti Energia AS esmast avalikku aktsiaemissooni, on hädavajalik viivituseta otsus, kuidas riik tagab ettevõtte investeeringud, millega viivitamine seaks ohtu Eesti elektrienergiaga varustamise kindluse juba lähiaastatel," edastab Taliga liidu seisukohta. "Investeeringute rahastamisotsuse edasilükkamist kaugemasse tulevikku ei saa nimetada vastutustundlikuks ja riigimehelikuks käitumiseks," lisas ta.

Riik peaks Eesti Energia AS omanikuna tegema kõik võimaliku selleks, et ettevõttesse tehtavad investeeringud annaksid tööd eelkõige Eesti ettevõtetele ja inimestele, sh uute tootmisvõimsuste rajamisel, rõhutas Taliga.  

 


 

Osale arutelus

  • Jaana Pikalev

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara