President Toomas Hendrik Ilves külastas täna Harjumaal Jüris ASi UVIC, kus toodetakse pelmeene ja teisi külmutatud toiduaineid.
17 aastat tagasi seitsme töötajaga alustanud UVIC annab praegu tööd 100 inimesele ning on tõusnud Eesti juhtivaks pelmeenitootjaks. Ettevõte on saanud laienemiseks toetust PRIAst ja EASist ning müüb kolmandiku oma toodangust Lätis, Leedus, Soomes ja Saksamaal.
Riigipea tunnustas ettevõtte arengut ja nähtavat orienteeritust ekspordile.
“Teie edu näitab, et õige äriplaan peab vastu ka majandussurutise ajal ning kvaliteet ja nutikas turundus aitab leida uusi turge,” ütles president Ilves.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Riigipea kohtus Jüris ka Rae valla volikogu esimehe Agu Laiuse ja vallavanema Veigo Gutmanniga, kellega räägiti Tallinnaga külgnevate omavalitsuste probleemidest.
Seotud lood
Edelaraudtee, Go Tracki, Instry, Saksa Automaatika ja Siemensi koostöö on toonud Eesti raudteetaristusse märgatava uuenduslaine. Ühiseks eesmärgiks oli vananenud süsteemide väljavahetamine digitaalse vastu, et suurendada tõhusust, paindlikkust ja tulevikukindlust raudteel. Eesti inseneride kogukond lõi ohutustoote, millel on ametlik akrediteering teiste riikide sõltumatute ohutushindajate poolt.