Mööblimüüja AS Commoni omanik Margus Guitar ütleb Äripäeva päevaküsimusele, kui palju elektrihind tema firma jaoks aprillist kallineb, et tema teada hind ei muutu.
AS Commonil on Järve kaubanduskeskuses pood. Kuuldes Äripäeva küsimust, läheb mõni hetk aega. Seejärel ütleb mööblimüüja omanik Margus Guitar, et nemad jäävad aprillikuisest elektrihinna tõusust puutumata.
"Hea, et teatasite. Võtsin koheselt Järve Keskuse inimestega ühendust ja sain teada, et meile kui väiketarbijale ei muutu midagi. Meie muutus oli juba 01.01.2010
Mulle tundub hetkel see küsimus natuke paanika külvamisena... Hinna muutust on ju iga arve juures. Kord on mingi taastuvenergia rida suurenenud, kord aktsiis," arutleb Guitar.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kopli sokivabrikus tänavu palgatõusu oodata ei ole. Hea, kui koondamisest pääsetakse. See-eest on tööstuses oodata üle 50protsendist elektri hinna tõusu, sest ootamatult on selgunud, et elektrituru avanemine ei puuduta ainult suurettevõtteid.
Eesti energiasüsteem seisab teelahkmel, kus ühelt poolt on surve vähendada kasvuhoonegaaside emissioone ning teisalt tagada varustuskindlus ja konkurentsivõime rahvusvahelisel turul. Taastuvenergia areng on vältimatu samm, kuid seda saadab küsimus: kas meie sõltuvus välismaistest tehnoloogiatest ei suurene veelgi? Paneelid, inverterid ja akud vajavad materjale ning tootmisvõimsusi, mida Euroopas napib. Samas pakub taastuvenergia mitmeid strateegilisi eeliseid.