Filter plaanib eksporti kahekordistada

Filter kontserni tegevjuht Antti Toppi sõnul kavatseb Venemaale laienenud ettevõte mõne aastaga ekspordimahu kahekordistada.

Toppi põhjendas Venemaale laienemise ajastust: „Peale sügavat langust hakkab nafta hinna toel majandus kosuma, seetõttu ka õige hetk, avaneb palju investeeringuid.

Venemaa investeeringu mahtu Toppi ei avaldanud, kuid oodatava käibe kohta ütles ta, et Filter loodab oma praeguse ekspordimahu mõne aastaga kahekordistada.
Toppi sõnul peab Filter Venemaal oma konkurentideks kõiki riigis esindatud rahvusvahelisi vee- ja energiaseadmete valmistajaid.

Ettevõtte finantsjuht Rainer Erendi selgitas: „AS Filter, mis pakub insenertehnilisi lahendusi koostootmisjaamadele ja veekäitlussüsteemidele, soovib neid turustada ka Venemaale. Näeme oma kasvumootorit ekspordis, eelkõige ida-suunalises ekspordis.“

Erendi sõnul on kontserni laienemisplaanid siiski konservatiivsed. Me ei tee väga kolossaalseid Venemaa turu vallutamise plaane. Kõik peab olema orgaaniline ja loomulik,“ sõnas ta.

Nii Toppi kui Erendi ütlesid, et Balti riikide ja Venemaa turgu on väga raske võrrelda. „Venemaa turg on kordades suurem ja seal on erinevalt Balti riikidest väga palju amortiseerunud objekte, mis oleks vaja pigem uuesti üles ehitada kui renoveerida. Kõik sõltub muidugi klientide rahalistest võimalustest,“ märkis Erendi.

Osale arutelus

  • Anne Oja

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara