Gazprom pani Barensi meres asuva Štokmani gaasimaardla hõivalise nõudluse ja investeerimisprogrammi mahu vähenemise tõttu seisma.
Štokmani gaasimaardla varusid hinnatakse 3,8 triljonile kuupmeetrile ja seda oleks piisavalt, et katta kogu maailma aastane gaasivajadus. Venemaa kavandas gaasimaardla kasutuselevõttu koos Prantsuse firma Total ja Norra StatoilHydroga, kellega oli loodud ühisettevõte Shtokman Development, vahendas Lenta.
Novembris kirjutas The Wall Street Journal, et gaasimaardla võetakse kasutusele 2015. aastal. Praeguste hindade kohaselt pole maardla aga kasumlik.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Gazpromi nõukogu koguneb täna arutama majanduskriisi aegset turunduspoliitikat ja hiiglaslikku Štokmani maardlat hõivava Gazprom Nefti kulude vähendamist, mille kõrval otsustatakse ka lahkumine Ameerika gaasiturult.
Tootmistarkvara lubab paremat ülevaadet, suuremat efektiivsust ja kindlamat tarnevõimet. Ometi seda paljudes ettevõtetes täna ei kasutata ning kogub harjumuspärase Exceli kõrval tolmu. Miks see nii on ja mida teha teisiti? Tootmistarkvara ekspert Marko Toomla sõnul on asi inimestes, mugavuses ning juurdunud harjumustes. Tegutsema hakatakse tavaliselt alles siis, kui ettevõtte olukord on juba keeruline.