Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Ukraina on valmis Euroopat Vene naftaga varustama
NAK Naftogaz Ukrainy kohustus hoolitsema selle eest, et Venemaa nafta jõuaks Euroopasse, püüdes jõuda veel enne aasta lõppu kokkuleppele mahtudes ja muudes lühiajalistes tingimustes, vahendas Bloomberg.
Venemaa, Ukraina ja Valgevene suunalt tuleb taas gaasi- ja naftateemalisi uudiseid, mis viitavad tuha all jõudu koguvale tulele. IMF, millele Ukraina veel möödunud nädalal panustas, otsustas loodetud abi andmata jätta.
Ungari kutsub Tšehhi, Poola ja Slovakkia energeetikaotsustajad jaanuari algul Budapesti, et kujundada ühisseisukoht, kuna Venemaa hoiatas Euroopa Liitu võimalike kütusepiirangutega, vahendas Bloomberg.
Kui veel viis aastat tagasi piisas metallitööstustel uue kliendi leidmiseks heast hinnast ja mõnest kohtumisest, siis täna on allhanketööstuse müügitöö muutunud märksa pikemaks ja süsteemsemaks. Konkurents on kasvanud, kliendid kaaluvad otsuseid põhjalikumalt ning partnerit ei valita enam ainult tootmisvõimekuse või hinnakirja järgi.