• 26.12.09, 14:01
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Vietnam nuriseb ELi tollipiirangute jätkumise üle

Vietnam väljendas nördimust, et Euroopa Liit pikendas dumpinguvastaseid tolle riigis toodetud jalanõudele.
See samm läheb vastuollu majandusliku liberalismiga, mida EL jutlustab, vahendas vietnamlasi uudisteagentuur AFP.
EL otsustas 22. detsembril pikendada 1996. aastast kehtivat Hiina ja Vietnami nahkjalatsite tollimaksu veel 15 kuuks. Maksu suuruseks on 9,7-16,5% jalatsite hinnast.
Võrreldes möödunud aastaga on jalatsiimport Vietnamist vähenenud langenud nõudluse tõttu 11,2%.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Vietnami ja Hiina jalatsite turuosa ulatub Euroopas 30%ni kogu jalatsikaubanduse mahust.
Piirkonna suurima jalavarjude eksportija Vietnami jalatsitööstus annab tööd rohkem kui 650 000 inimesele.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 12.12.25, 12:35
Tark energiamajandus peaks olema ettevõtete strateegiline valik
Energiaturg on murdepunktis. Taastuvenergia kiire kasv, võrkude piiratud läbilaskevõime ja desünkroniseerumine Venemaa elektrisüsteemist on viinud Eesti energiasüsteemi Euroopa sagedusalasse ja tänu sellele oleme ettearvamatu naabri elektrisüsteemist sõltumatud. Samas peame koos naabrite Läti, Leedu ja Soomega hoidma energiasüsteemi toimimas ja panustama rohkem varustuskindluse tagamiseks. Tuleb mitte ainult rääkida muutustest, vaid ehitada süsteeme, mis on juhitavad ja mis võimaldavad ettevõtetel uues reaalsuses raha teenida, riske vähendada ja energiat targalt juhtida.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele