Rosatomi aatomijaamade ehitusele spetsialiseerunud tütarettevõte ostis Saksa firma Nukem Technologies, mis tegeleb tuumaobjektide likvideerimisega, kirjutas ajaleht Kommersant.
Tehing läks maksma 23,5 miljonit eurot, ehkki algul küsisid sakslased 70 miljonit eurot. Rosatom pole senini Euroopas midagi ostnud. Nukem Technologiesi tellimuste portfelli maht ulatub ligi 400 miljoni euroni.
Venemaa aatomijaamade keskmine vanus on 26-27 aastat ja juba lähiaastail tuleb mõelda mitmete jaamade sulgemisele.
Rosatom ehitab 20% maailma uutest aatomijaamadest. Hetlel ehitab firma Indias, Iraanis, Bulgaarias ja Hiinas.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tootmistarkvara lubab paremat ülevaadet, suuremat efektiivsust ja kindlamat tarnevõimet. Ometi seda paljudes ettevõtetes täna ei kasutata ning kogub harjumuspärase Exceli kõrval tolmu. Miks see nii on ja mida teha teisiti? Tootmistarkvara ekspert Marko Toomla sõnul on asi inimestes, mugavuses ning juurdunud harjumustes. Tegutsema hakatakse tavaliselt alles siis, kui ettevõtte olukord on juba keeruline.