Trükifirma ehitas 38 miljoniga Sindisse uue tootmishoone

Trükifirma AS Pajo investeeris 38 miljonit
krooni Sindis uue tootmishoone ehitamiseks ja seadmetega sisustamiseks,
lootes sellega oma käibe kolmekordistada.

"Tootmisvõimaluste ja -võimsuste laiendamisega kindlustab ettevõte oluliselt võimalusi edukalt konkureerida nii kodu- kui ka eksportturgudel," kinnitas Pajo juhatuse liige ja väikeosanik Urmas Savi. Lisandub ka rida uusi tooteid nagu ravimite ning toiduainet kartongpakendid, kaupluste reklaam- ja müügitoetusmaterjalid, ajakirjade, raamatute ja kataloogide köitmise uus tehnoloogia, märkis ta.

Tootmishoone ehitust ning kaasaegsete trüki ja järeltöötlusseadmete ostu rahastasid UniCredit Leasing ja Swedbank. Lisaks eraldas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus tööstusettevõtja tehnoloogiainvesteeringu toetuse meetmest projektile 7,6 miljonit krooni.

Ain ja Rutt Pajo suuromanduses AS Pajo on osutanud trüki- ja reproteenuseid aastast 1997. Ettevõtte käive ulatus üle-eelmisel aastal 24 miljoni kroonini ning mullu 27 miljoni kroonini. Puhaskasumit teeniti vastavalt 1,7 miljonit ja 0,9 miljonit krooni.

Uute investeeringute käivitamine võimaldab Savi hinnangul saavutada Pajo aastakäibeks 80-85 miljonit krooni. Eksport moodustab täna käibest kolmandiku, paari aastaga plaanib ettevõte kasvatada selle vähemalt 50%-le. Pajos töötab täna 32 inimest, uute investeeringutega lisab Pajo lähiajal vähemalt kümme uut töökohta.

Trükitööstuse kogumaht Eestis ulatub aastas 3,5 miljardi kroonini, eksport moodustab sellest 35 protsenti.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara