• 30.10.09, 17:48
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eesti Energia kasum kasvas 40%

Balti suurima elektrikompanii Eesti Energia poolaastakasum kasvas 40 protsenti, kuna ühes kahest elektrijaamas peatati elektri tootmine ning kärbiti püsikulusid, kirjutab Bloomberg.
30. septembril lõppenud poolaastal teenis Eesti Energia mulluse 185 mln krooni asemel 259 mln kroonise puhaskasumi. Käive püsis 4,55 miljardil kroonil.
Ettevõte peatas 15. mail kolmeks kuuks Balti elektrijaama töö, saates 200 töötajat sundpuhkusele, kuna kodumaisel ja välisturgudel kahanes nõudlus.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 11.05.26, 14:27
Kuidas säilitada tootmisettevõtte energiajulgeolek heitlikes turutingimustes
Tootmisettevõtte jaoks ei ole aur eesmärk omaette. Oluline on, et tootmine toimiks plaanipäraselt, kulud püsiksid kontrolli all ja tehniline lahendus ei seoks ettevõtet liigselt ühe kütuse või tarnesuunaga. Viimaste aastate energiakriisid ja hinnatõusud on näidanud, kui kiiresti võib seni sobiv lahendus muutuda liiga kalliks, jäigaks või lihtsalt liiga riskantseks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele