Graanul Investi kiirgavate pelletite uurimine ilmselt lõpetatakse

Graanul Investi Leedu tütarettevõtte
pelletite lubatust kõrgemate radioaktiivsete näitajate tõttu algatatud uurimine
Itaalias ilmselt lõpetatakse, kuna eksimust ei ole tuvastatud, kinnitas Graanul
Investi juht ja üks omanikke Raul Kirjanen.

„Lõplikku otsust veel ei ole, aga tundub nii, et see asi lõpetatakse ära, kuna midagi ei ole leitud ehk kõik on korras,“ ütles Kirjanen. Millal Itaalia politsei lõpliku otsuse teeb, ei osanud ta öelda.

„See on hea küsimus, eriti Itaalias on see hea küsimus,“ vastas ta veidi muiates. „Ma ausalt öeldes ei oska selle kohta midagi öelda. Neil on aega uurida seda asja 24 kuud.“

Kunagi ei ole midagi Leedu tütarettevõtte tegevuses antud uurimise tõttu Kirjaneni sõnul katkenud. „Oleme kogu aeg oma asju ajanud. Meil oli see algusest saadik selge, et see on konkurentide poolt korraldatud marketingitrikk Itaalia moodi,“ uskus ta.

Kirjanen rääkis, et keegi oma nime kuhugi jätnud ei ole ja kaebus Graanul Investi tütarettevõtte kohta on suhteliselt kavalasti kokku pandud lugu. „Muidugi üritame kaebajat välja selgitada. Kas see ka õnnestub, näitab aeg,“ sõnas ta.

Kirjanen nentis siiski, et uurimise tõttu oli Itaalia turg mõni aeg ettevõtte jaoks suletud, aga kuna tegemist on suhteliselt suure ettevõtete grupiga, siis suunati tooted teisele turule. Nüüdseks on Itaalia turg täiesti avanenud, kinnitas ta.

Graanul Investi tütarfirma uurimine tuli avalikkuse ette juunis. Leedu tütarettevõtte pelletite osas algatati Itaalias uurimine, kuna kahtlustati, et imporditud pelletid ületasid lubatud radioktiivsed näitajad.

Graanul Investi põhiomanikud on Raul Kirjanen ja Anders Anderson. Investeerimispankuritele Indrek Rahumaale ja Andres Rätsepale kuulub kummalegi kümnendik firmast.


Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara