Valitsus kiidab tõenäoliselt heaks
seaduseelnõu, mis kohustab avalikku veekokku rajatud ehitise eest tasuma riigile
hoonestustasu.
Veeseaduse muudatus reguleerib kaldaga püsivalt ühendamata rajatiste, näiteks tuuleparkide ehitamist, sest praegu vastav regulatsioon puudub, vahendas ERR.
Projekti kavandajal tuleb enne avalikku veekogusse rajatise ehitamist taotleda valitsuselt uuringuluba. Nende tulemusena võib riik anda ehitise vette rajamiseks kuni 50aastase hoonestusõiguse. Tuuleparkide puhul on hoonestustasu 7 protsenti tootmismaa keskmisest väärtusest, muude ehitiste puhul 4 protsenti.
Seotud lood
Viimaste aastate sündmused Eestis, Euroopas ja laiemalt maailmas näitavad, et julgeolekukeskkond muutub kiiresti ning selle mõju ettevõtlusele ei ole enam teoreetiline. Kuidas mõjutavad ettevõtteid hübriidrünnakud, tarneahela katkestused, drooniintsidendid või poliitiliselt motiveeritud küberrünnakud? Mille vastu on ettevõte tegelikult kindlustatud ja millised riskid võivad jääda täielikult katmata?