Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
FOTOD: suur avarii Jenissei hüdroelektrijaamas
Ööl vastu tänast purunesid Ida-Siberis
Jenissei jõel asuvas Sajaani-Šušenski HEJs kaks veejuhet. Õnnetuses hukkus 7
elektrijaama töötajat.
Avarii tõttu katkes hüdroelektrijaama töö, mistõttu seiskusid Sajaanides ja Hakassias asuvad alumiiniumitehased. Reutersi andmetel on tegemist Venemaa suurima hüdroelektrijaamaga.
Tänapäeva globaalses majanduses on juurdepääs taskukohasele ja usaldusväärsele elektrile muutumas otsustavaks konkurentsiteguriks. Eesti on Euroopa kontekstis heas positsioonis, kuid Schneider Electricu Põhjamaade ja Balti riikide piirkonna juhi Petr Hermanni sõnul sõltub edasine areng elektrifitseerimise kiirendamisest, võrguinfrastruktuuri tugevdamisest ja energiatõhususe parandamisest. Kuigi olulised sammud on juba astutud, „pole kõik veel tehtud,“ rõhutab ta, viidates vajadusele kiiremate investeeringute ja süsteemi ümberkujundamise järele.