General Motorsi juhatuse aseesimees Bob
Lutz ütles, et USA suurim autotootja plaanib kiiresti pankrotiprotsessist välja
tulla, kui see kohtule esitatakse, vahendas Bloomberg.
„Me plaanime siseneda ja väljuda kiiresti,“ ütles Lutz täna Automotive Press Associationi lõunal Detroidis. „USA valitsus tahab oma raha tagasi ja meie plaan on see nii kiiresti tagasi maksta, kui võimalik. USA valitsus ei soovi omada autokompaniisid.“
General Motors plaanib esitada pankrotikaitse taotluse 1. juunil ja müüa suurema osa oma varadest uuele kompaniile, rääkivat asjaga kursis olevad inimesed. USA valitsus finantseerib ettevõtet ja varad viiakse valitsuse poolt loodavasse ettevõttesse üle.
Seotud lood
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.