Väheste tellimuste tõttu saatis Loksa
laevatehas koju tagasi 30 Ukrainast palgatud töölist ning koondab tõenäoliselt
ka 40-50 Eestist pärit töötajat.
Laevatehase avalike suhete juht Rein Heina märkis Postimehele, et neil oli tellimusi Kreekast kaheksale laevale, aga alles jäi kuus ning sellega seoses tuligi auk sisse. "Aprillis väheneb tööde maht 20 protsenti ja mais-juunis 65 protsenti," sõnas Heina, avaldades siiski lootust, et varsti tuleb tellimusi juurde. Läbirääkimised tema sõnul käivad ja ettevõtte loodab taastada esialgse mahu.
Samas tunnistas Heina, et kui esialgne tellimuste maht taastub, on see eelkõige hea uudis ukrainlastele, kes kutsutakse tagasi esmajärjekorras, Eestist pärit töötajaid võetakse vastavalt vajadusele.
Seotud lood
Tallinna ja selle lähiümbrusesse on viimastel aastatel lisandunud sadu tuhandeid ruutmeetreid uusi laopindu. Logistikaparke, mis pakuvad 200–300m² suuruseid ladusid, on turul piisavalt, kuid alla 100m² suuruste laopindade leidmine on endiselt väljakutse. Väikepindade vähesust leevendavad Everaus Kinnisvara vastvalminud lao- ja stock-office-pinnad Lennuradari teel, mis on rajatud just mikro- ja väikeettevõtjate vajadusi silmas pidades.