Norma esitas tööinspektsioonile taotluse lõpetada töölepingud kollektiivselt 52 töötajaga järgmise aasta alguses, teatas ettevõte börsile.
Töölepingute lõpetamise vajadus tuleneb Venemaa, Ukraina ja Lääne-Euroopa autotootjate müügi jätkuvast langusest, mis omakorda on põhjustanud Norma tootmismahtude olulise vähenemise ja seega ka tööjõu vähendamise vajaduse, põhjendas ettevõte koondamise vajadust.
Detsembris täpsustunud prognooside kohaselt ei ole 2009. aastal oodata tootmise taastumist endisel tasemel.
Novembri alguses taotles Norma osalise tööaja rakendamiseks 687 töötaja ning selle aasta septembris 237 töötaja suhtes.
Kolmandas kvartalis oli Normas 997 töötajat.

Seotud lood

Uudised
  • 19.01.09, 14:48
Norma koondab 111 töötajat
AS Norma esitas tööinspektsioonile töölepingute kollektiivse ülesütlemise taotluse 111 töötajaga.
  • ST
Sisuturundus
  • 11.05.26, 14:27
Kuidas säilitada tootmisettevõtte energiajulgeolek heitlikes turutingimustes
Tootmisettevõtte jaoks ei ole aur eesmärk omaette. Oluline on, et tootmine toimiks plaanipäraselt, kulud püsiksid kontrolli all ja tehniline lahendus ei seoks ettevõtet liigselt ühe kütuse või tarnesuunaga. Viimaste aastate energiakriisid ja hinnatõusud on näidanud, kui kiiresti võib seni sobiv lahendus muutuda liiga kalliks, jäigaks või lihtsalt liiga riskantseks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele