Nafta hind kukkus eile New Yorgis
kaubabörsil enam kui kolme aasta madalaimale tasemele, sest selgus, et USA on
suuremas majanduslanguses, kui esialgu arvati.
USA majandusuuringute büroo teatas eile, maailma suurim majandus läks langusesse juba eelmise aasta detsembrist. Lisaks sellele põhjustas musta kulla hinnalanguse Naftat Eksportivate Riikide Organisatsioon (OPEC), kes ei suutnud nädalavahetusel peetud hädaistungil tootmise vähendamises kokku leppida.
Eile kukkus toornafta jaanuarilepingute hind New Yorgi kaubabörsil 9,5 protsenti 49,28 dollarini ehk madalaima tasemeni alates 2005. aasta 23. maist. Täna öösel lisandus selle elektroonilisel kauplemissüsteemis Singapuris veel 3,5 protsenti 47,58 dollarini barrel ehk madalaima tasemeni alates 20.mai 2005.
„On üldine arvamus, et nafta hinna põhjaks saab olema 40 dollarit barrel, mis tähendab, et pole mingit põhjust rallit oodata,“ kinnitas Bloombergile investeerimisfirma Hudson Capital kaupleja Jonathan Kornafel.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Eesti tööstus seisab silmitsi väljakutsega, mille mõju ulatub pea igasse sektorisse – oma valdkonna tõelisi spetsialiste ning oskustöölisi lihtsalt ei jätku. Hansavest ühendab juba aastaid tööjõupuuduses vaevlevad Eesti ettevõtteid ja kolmandatest riikidest pärit spetsialiste ning on värbamises sammu kaugemale astunud – appi on tulnud tehisintellekt, millel on igapäevatöös kanda suur ja oluline roll.