Kaks päeva tegid USA autotööstuse kolm
suurt lobitööd Kongressis täiendava 25 miljardi dollarise (312 miljardi Eesti
kroonise) rahasüsti saamiseks riigilt, üritus aga nurjus.
General Motorsi (G.M.) juht Rick Wagoner, Fordi Alan Mulally ja Chrysleri Robert Nardelli astusid eile õhtul oma soovi tagasilükkamise järel Kapitooliumi künkalt alla, kirjutas Bloombergs. Nüüd on küsimuse all, kuidas USA autotööstus vastu peab, kuni jaanuari teises pooles uus kongress ja president ametisse asuvad.
Kolme suure seas on nutuseimas seisus G.M. Wall Street Journal kirjutas täna tõenäolisest võimalusest, et ettevõte peab esitama pankrotikaitse avalduse. Too on seda ise eitanud, samas rääkinud sel nädalal Kongressis rahavaru lõpukorral olevat. G.M. taoline samm kajaks läbi kogu majanduse, kirjutas WSJ.
Barack Obama on autotööstuse täiendavale päästeplaanile toetust avaldanud. Kõne all on olnud selleks raha eraldamine riikliku 700 mld dollarise (8,7 triljoni Eesti kroonise) majanduse abiprogrammi raames.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Paljud suured ettevõtted hoiavad oma IT-osakonda kiivalt enda lähedal, kartes, et kontrollist loobumine toob kaasa kaose. Üks Euroopa kiiremini kasvavaid tootmisgruppe tegi aga mõned aastad tagasi kannapöörde: saatis peaaegu kogu oma IT-tiimi ära ja andis võtmed üle teisele ettevõttele. Kuidas on see aidanud keskenduda põhitegevusele ja vabaneda tüütust rutiinist?