Sarri müüs oma osa Paide Masinatehases

Jaan Meikupile kuuluv OÜ Meiteks ostis
poolenisti Andres Sarrile kuuluvalt ASilt Eesti Talleks Paide Masinatehas
osaluse ära ning sai reedel toimunud tehingu järel ettevõtte
ainuomanikuks.

Eesti Väärtpaberi Keskregistrist on näha, et 7. novembri kuupäevaga on Paide Masinatehase poolte aktsiatega tehtud üks tehingu.

Aripaev.ee küsis ühelt osanikult OÜ Meiteksilt, kas see tähendab, et on tekkinud üks suur osanik? „Jah, on tekkinud,“ ütles Andres Sarri (pilt aastast 1999)Meikup ning lisas lühidalt: „Meiteks ostis Talleksilt ära.“ Paide Masinatehast jääb Meikupi kinnitusel juhtima tema. Eesti Talleksist kuulub Andres Sarri (pilt aastast 1999)pool Andres Sarrile, teist poolt ettevõttest jagavad Kristel Sarri ja Peeter Värnik.

Juhatuse liige ja finantsdirektor Peeter Värnik ütles aripaev.ee-le antud kommentaaris, et Eesti Talleks otsustas korrastada investeeringute portfellis ettevõtete osa, kus firmal ei ole enamusosalust. Võimalik on aktsiate müümine positsiooni likvideerimiseks ja juurdeostmine enamusosaluse saavutamiseks, lisas ta. "Paide Masinatehase puhul oli loogilisem osaluse müümine tänasele juhatajale ja kaasomanikule, sisuliselt on tegemist MBO-ga (management buy-out- toim.)," ütles Värnik, kelle sõnul aktsiate müügihinda avaldada ei saa kuna see on konfidentsiaalne.

AS Paide Masinatehas on valmistanud erinevaid põllutöö- ja teehooldus- ja maaparandusmasinaid ja nende osi. Alates 1993. aasta 30. septembrist on Paide Masinatehas 100% eesti kapitalil põhinev aktsiaselts. Ettevõtte käive 2007. aastal oli 81,76 miljonit krooni ja see oli 20% suurem kui aasta varem. Puhaskasum oli 3,9 miljonit krooni ja kasum oli võrreldes 2006. aastaga kasvanud 35%.

Oktoobris kirjutas aripaev.ee, et AS Eesti Talleks ostis pankrotistunud spordiklubi Arigato, mille juhatuse esimees oli Indrek Pertelson. Eesti Talleks on olnud Indrek Pertelsoni sponsor läbi tema sportlaskarjääri üle kümne aasta ning osalenud Arigato keskuse rajamise finantseerimisel koos pankadega enam kui 120 miljoni krooni ulatuses. Arigato jätkab oma tegevust spordikompleksina.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara