Eesti Panga hinnangul vähendab Eesti
Energia otsus tõsta 1. jaanuarist elektri hinda ning kava hakata hinda muutma
igal aastal tõenäosust, et Eestil õnnestub 2011. aastal eurole üle minna,
kirjutas Postimees.
«Arvestades maailmamajanduse praegust ebakindlat olukorda, on pikaajalised prognoosid seotud suure määramatusega,» kommenteeris Eesti Panga rahapoliitika osakonna juhataja Ülo Kaasik.
Ta lisas, et Eesti Panga kevadprognoosi järgi võib Eesti 2010. aasta inflatsioon olla lähedal euro kasutuselevõtu seisukohalt olulisele Maastrichti kriteeriumi väärtusele. «Kindlasti vähendavad aga kõik uued administratiivselt reguleeritavate hindade tõusud, sealhulgas elektrihinna tõus, Maastrichti inflatsioonikriteeriumi täitmise tõenäosust,» lisas Kaasik.
1. jaanuaril kallineb elekter keskmiselt 6,4 senti kilovatt-tunni eest.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Ehitus-, tööstus- ja logistikasektoris räägitakse täna palju efektiivsusest, kuid praktikas määravad töö tempo sageli hoopis seadmed, mille töökindlusest sõltub kogu objekti või tootmise sujuvus. Kui tõstuk seisab, töö katkeb või masin ei vasta töötingimustele, ei tähenda see ettevõtte jaoks ainult tehnilist probleemi, vaid otsest rahalist kulu, venivaid tähtaegu ja suuremaid riske tööohutusele.