Island on muutumas naftariigiks. Nimelt kavatseb riik oksjonile panna litsentsid saarest põhja pool nafta ja maagaasi puurimiseks.
Dagens Industri kirjutas, et saareriigi rikkused on seni olnud suuresti mereannid ja nüüd loodetakse merele naftariigiks saamisel.
Eksperdid usuvad, et Islandi territoriaalvetes leidub maagaasi ja naftat. Nüüd tahab valitsus teada, kas neid tõesti leidub.
Selleks plaanib valitsus oksjonile panna kuni 100 litsentsi, et 300 kilomeetrit kaugusel Islandist naftat puurida. Litsents annab õiguse 12-16 aastat naftat otsida ja kui midagi leitakse, siis järgmised 30 aastat seda merepõhjast välja pumbata.
Islandi majandusministri Össur Skarphedinssoni sõnul on suur tõenäosus, et sealt leitakse naftat ja see tuleks riigi majandusele kasuks.
Litsentsi vastu on huvi tundnud näiteks Statoil Hydro.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 13.07.26, 14:36
Pakendamisliini edu algab tootmisprotsessi mõistmisest, mitte roboti valimisest
Tootmisettevõtte pakendamisprotsessi eduka automatiseerimise aluseks on kogu tootmisvoo põhjalik analüüs, et uus süsteem sobituks olemasolevasse keskkonda, aitaks vähendada tööjõuvajadust ning oleks valmis ka ettevõtte tulevasteks arenguteks. Lihtsalt roboti lisamine enamasti oodatud tulemust ei too, nendib tootmise ja tööstuse automatiseerimislahenduste arendaja Smitech OÜ tegevjuht Sander Mitendorf.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele