Tamjärve osalusega sojatootja lõpetas tootmise

Endise hansapankuri Hannes Tamjärve
osalusega sojatootja Soya Foods Baltic OÜ lõpetas tegevuse.

Ettevõtte suuromanikust Mush Invest OÜst kuulub kolmandik ka endisele hansapankurile Hannes Tamjärvele.

"Kahjuks peame teatama, et seoses majandusraskustega olime sunnitud tootmistegevuse peatama. Tegeleme aktiivselt, et leida sojapiimatoodete tootmise ja müümise osas jätkajat, et teil oleks võimalik juba paari-kolme kuu pärast harjumuspäraseid tooteid osta," seisab ettevõtte veebi avalahel.

Soya Foodsi juhatuse liige Neeme Rõõsi sõnul on sojapiimatoodete näol Baltikumi turu jaoks väga innovaatiliste toodetega. „Väga raske on selliste toodete puhul hinnata kui kiiresti tarbijad tooted omaks võtavad. Kahjuks oli turu areng plaanitust aeglasem ning eraldiseisva väikeettevõttena polnud antud situatsioonis võimalik jätkata. Mõistlik on ettevõtmist jätkata suurema toiduettevõtete grupi osana. Tänu sünergiale oleks kasumilävi oluliselt madalamal tasemel. Grupi osana on võimalik teostada suuremaid investeeringuid turu edendamiseks ning seeläbi tagada 3-5 aasta perspektiivis piirkonna juhtettevõtte positsioon,“ selgitas ta aripaev.ee-le.

„Hetkel käivad läbirääkimised Eesti suuremate toidukontsernidega, et sojapiimatoodete tootmine aasta lõpuks taastuks. Valdkond on perspektiivikas ning seetõttu on ka mitmeid tõsiseid ostuhuvilisi,“ lisas ta.

Osale arutelus

  • Mariliis Pinn

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara