Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Norma: vikerkesta kontroll sobiks sõjatehasesse
Norma haldusosakonna juhataja Juhan
Reinsalu ütles, et töötajate kontrollil silma vikerkesta järgi oleks mõte siis,
kui valmistataks relvastust või hoitaks raha.
"Me pole sõjatehas ega Eesti Pank, et peaks töötajate liikumist kontrollima silma vikerkesta järgi," ütles Reinsalu aripaev.ee-le. Praegu kasutab Norma läbipääsudel nii kaardisüsteemi kui ka mehitatud valvet. Firma töötajate arv ulatub tuhande kanti.
Tänapäeva globaalses majanduses on juurdepääs taskukohasele ja usaldusväärsele elektrile muutumas otsustavaks konkurentsiteguriks. Eesti on Euroopa kontekstis heas positsioonis, kuid Schneider Electricu Põhjamaade ja Balti riikide piirkonna juhi Petr Hermanni sõnul sõltub edasine areng elektrifitseerimise kiirendamisest, võrguinfrastruktuuri tugevdamisest ja energiatõhususe parandamisest. Kuigi olulised sammud on juba astutud, „pole kõik veel tehtud,“ rõhutab ta, viidates vajadusele kiiremate investeeringute ja süsteemi ümberkujundamise järele.