Eilsel AvtoVAZi aktsionäride aastakoosolekul kinnitati tootmise alustamise tähtaega Renault tehnoloogia alusel, kuid Lada kaubamärgi all.
Ülejärgmisel aastal peavad kõigepealt tulema viie- ja seitsmekohalised universaalid ning kerged tarbesõidukid, kirjutas Kommersant.
Peale selle teatas ettevõte 1,4 ja 1,6 liitriste uute mootorite, uue säästuauto ja maasturi mudelite väljatöötamisest. Venemaa suurim autotootja teatas ka seniste tooteperekondade arendamise jätkamisest, sealhulgas sportmudelite konstrueerimisest seeriaautode baasil.
Renault ostis AvtoVAZi osaluse märtsis 1,166 mld dollari eest. 75% pluss ühe hääle omanikud on võrdsetes osades Rosoboroneksport, IK Troika Dialog ja Renault. Direktorite nõukogu esimeheks valiti eile riigifirma Rostehnologii juht Sergei Tšemezov. Eelmisel aastal müüs ettevõte 663500 autot.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 26.06.26, 13:15
Tõstelahendused peavad aitama vältida ettevõtete kõige kallimat kulu – seisakuid
Ehitus-, tööstus- ja logistikasektoris räägitakse täna palju efektiivsusest, kuid praktikas määravad töö tempo sageli hoopis seadmed, mille töökindlusest sõltub kogu objekti või tootmise sujuvus. Kui tõstuk seisab, töö katkeb või masin ei vasta töötingimustele, ei tähenda see ettevõtte jaoks ainult tehnilist probleemi, vaid otsest rahalist kulu, venivaid tähtaegu ja suuremaid riske tööohutusele.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele