Hoolimata eelmisel nädalal toimunud
protestidest uue tuumenergiajaama vastu allkirjastas Leedu president valdas
Adamkus seaduse, mis lubab uue jaama ehitada.
Leedu, Läti, Eesti ja Poola plaanivad ehitada Ignalinasse vana reaktori asemele uue, et vähendada energiasõltuvust Venemaast, kirjutas Bloomberg.
„Veto oleks saatnud partneritele signaali, et projekt on pikaks ajaks edasi lükatud,“ teatas Adamkus, „see oleks edasi lükanud meie strateegilist eesmärki vähendada energiasõltuvust Venemaast.“
Eelmisel nädalal nõudsid protestijad Adamkuse residentsi ees tuumajaama projekti peatamist, sest seadusega saab erainvestor LEO LT tuumajaamas suurema osa kui riigifirmad.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Ehitus-, tööstus- ja logistikasektoris räägitakse täna palju efektiivsusest, kuid praktikas määravad töö tempo sageli hoopis seadmed, mille töökindlusest sõltub kogu objekti või tootmise sujuvus. Kui tõstuk seisab, töö katkeb või masin ei vasta töötingimustele, ei tähenda see ettevõtte jaoks ainult tehnilist probleemi, vaid otsest rahalist kulu, venivaid tähtaegu ja suuremaid riske tööohutusele.