Eesti Taaskasutusorganisatsiooni ETO
tegevdirektor Ahto Hunt ütles, et valitsuses heaks kiidetud pakendiseaduse ja
pakendiaktsiisiseaduse muudatused tulid talle üllatusena.
Hunt ütles, et pakendiorganisatsioonide teada pidid äsja valitsuses heaks kiidetud pakendiseaduste muudatused seaduseelnõu kuju võtma alles sügiseks. Kuna terve eilne päev kulus pakendiorganisatsioonidel keskkonnaministriga kohtumiseks, asus Hunt seaduseelnõud lugema alles täna hommikul. Samas lubas ta ETO seisukohast teada anda tuleva nädala keskpaigaks.
"Tagatisraha võib laieneda kõikidele pakenditele, mis toob tõenäoliselt kaasa muutusi ka finantseerimises," selgitas Hunt lühidalt. Kuna seadusandlikult tahetakse ühtlasi tõsta taaskasutuse mahte, suurenevad pakendikogujate kulud.
"Räägime näiteks määrdunud plastist, ketšupipudelitest ja jogurtitopsidest. Reaalne väljund oleks põletamine," ütles Hunt. Praegu ladustatakse määrdunud plast prügilasse, sest sellega pole Eestis midagi peale hakata.
Seotud lood
Liviko juht Janek Kalvi ütles, et suur
viinatootja pole plaanitava klaastaara tagatisraha vastu, tagatisraha
kehtestamist toetavad ilmselt ka kõik teised kange alkoholi tootjad.
Tööstusettevõtte tööprotsesside edukus algab töökindlatest ja vastupidavatest seadmetest. Lahendused, mis taluvad äärmuslikke töötingimusi ning toetavad kiiret ja täpset andmetöötlust, muudavad igapäevaprotsessid sujuvamaks ja efektiivsemaks. Tööstusseadmed aitavad vähendada seisakuid, tõsta tootlikkust ja kindlustada tööprotsesside sujuvuse ka karmides oludes ‒ olgu tegemist laohalduse, tootmise, toodete etiketeerimise või andmesisestuse ja -vahetusega.