Briti-Hollandi naftagigant Royal Dutch
Shell sai 2007. aastal 27,6 miljardit dollarit kasumit, mis on suurim kasum,
mida Euroopa ettevõte on kunagi saanud, kirjutab Reuters.
Naftagigandi neljanda kvartali kasum kasvas 60 protsenti 8,47 miljardi dollarini ehk 1,36 dollarit aktsia võrrelduna 5,28 miljardi dollariga aasta varem.
Kasumi kasv on seotud nafta hinna viiekümneprotsendilise tõusuga viimases kvartalis, kuid tulevikus läheb ettevõttel üha raskemaks. Nii langes tootmine mahuliselt viiendat järjestikust aastat, sest ettevõtte tegevjuhil Jeroen van der Veeril ei ole õnnestunud tühjaks ammutatud leiukohtade asemel uusi avastada, kirjutab Bloomberg.
Seotud lood
Eesti metallitööstus liigub järjest suurema automatiseerimise ja täpsuse suunas ning metallitööettevõte Danival MW OÜ astus äsja selles arengus edasi jõulise sammu. Ettevõte investeeris uue põlvkonna painutuspressi, mis muudab nii tootmise efektiivsust kui ka pakutavate lahenduste kvaliteeti, võimaldades täita senisest keerukamaid tellimusi kiiremini ja täpsemalt.