Soome energiaoperaatorfirma Fingrid teatel võib
külm talv rivist lüüa riigi energiavarustuse stabiilsuse, mistõttu tuleb valmis
olla elektrikatkestusteks.
Soome ei tooda kogu riigis vajaminevat elektrienergiat ise, vähemalt kümnendik sellest ostetakse sisse Venemaalt. Fingridi sõnul on Soome idanaaber vähendamas oma elektrieksporti, mistõttu võib energiatarbimise kõrghooajal, näiteks jõulude ja külmade ilmade ajal, inimestel valmistuda elektrikatkestusteks, vahendas ETV24 YLE uudist.
Fingridi tegevdirektor Jukka Ruusunen avaldas lootust, et inimesed ise suudavad kõige külmemal ajal elektrit mõistlikult tarbida. Ta märkis veel, et eelmisel talvel ei kannatanud Soome elektrienergia puuduse tõttu vaid sellepärast, et tegu oli pehme talvega.
Seotud lood
Viimased paar aastat on ehitushinnad püsinud küll stabiilsed, kuid paraku on surve hinnakasvuks taas tugev. See tähendab, et praegu võib olla viimane tõeliselt soodne aeg oma ehitusplaanid teoks teha – enne kui turg hinnad taas liikuma paneb.