• 18.10.07, 17:15
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Savisaar: Väo elektrijaam takistab elektrihinna tõusu

Tallinna linnapea Edgar Savisaar ütles, et Väo elektrijaam hajutab Tallinna riske, sh takistab elektrihinna tõusu.
"See ettevõte annab Tallinnale võimaluse hajutada riske, ka neid, mida tekitab hinnatõus," ütles Savisaar. Linnapea täpsustas aripaev.ee-le, et ta seostab hinnatõusu pidurdamist konkurentsi tugevnemisega elektri tootmise vallas.
"Eks selliseid elektrijaamu oleks juba mõni aeg tagasi vaja olnud, aga parem hilja kui mitte kunagi," rääkis Savisaar.
Eelmine elektrijaam ehitati Tallinna 1913. aastal ja see töötas rohkem kui pool sajandit. Kui Väo elektrijaam kestab sama kaua, kui eelmine jaam, töötab ta tõrgeteta aastani 2073.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

Uudised
  • 18.10.07, 16:49
Sõõrumaa: mõned peavad mind ikka potentsiaalseks vägistajaks
Täna nurgakivi saanud Väo Elektrijaama suurinvestor Urmas Sõõrumaa ütles aripaev.ee-le, et mõned inimesed peavad teda endiselt potentsiaalseks vägistajaks.
Uudised
  • 18.10.07, 17:26
Prantsuse suursaadik: Eesti sõltuvus maagaasist väheneb
Prantsuse suursaadiku Daniel Labrosse’i sõnul vähendab Väo elektrijaama käikulaskmine Eesti sõltuvust Venemaalt imporditava maagaasi hinnast.
  • ST
Sisuturundus
  • 02.02.26, 10:53
Eesti insenerid viivad tööstus- ja tootmisettevõtete automatiseerimise uuele tasemele
Tootmise automatiseerimisele ja tööstusautomaatika erilahendustele keskenduv Eesti tehnoloogiaettevõte Smitech OÜ on üles ehitatud kahele tugevusele: ambitsioonikale visioonile ja kõrgetasemelisele insenerioskusele. Mõlemat jagub nii tegevjuht Sander Mitendorfile kui ka peainsener Andres Kruglovile, kes ühise ettevõtmisena otsustasid panna õla alla Eesti tööstuse arengule.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele