BLRT kutsub Eesti pereisad välismaalt koju

BLRT Grupp seadis omale eesmärgiks tuua
koju kõik välismaale paremat teenistust otsima läinud keevitajad.

Norras, Ðveitsis ja teistes Skandinaaviamaades töötavate „kadunud poegade“ siiameelitamiseks korraldab firma laiaulatusliku reklaamikampaania.

„Tean, et kergetööstusettevõtted viivad tööjõukulude vähendamiseks tootmist välja, kuid meie praegu seda teha ei plaani, kuna kasulikum on tegutseda Eestis,“ rääkis BLRT personalijuht Heinart Puhkim veendunult. „Täna ei taha me tootmist kärpida, vaid hakkame mahte suurendama.“

Selleks on BLRT-le vaja üksjagu uut tööjõudu, kuid võõrtööjõu sissetoomisega firma ei kiirusta. Täna töötab BLRTs 200 ukrainlast ning umbes 50 rumeenlast.

„Siia tulnud brigaadid töötavad võrratult, oleme nende töökvaliteediga rahul. Muidugi, neil on tarvis uuel maal kohanemiseks aega, kuid see protsess käib piisavalt kähku. Ainult külmade saabumine paneb rumeenlasi täna muretsema,“ rääkis Puhkim.

Võõrtöölised tulevad siia kolmeks kuni neljaks kuuks ja elavad tehase territooriumil, spetsiaalselt neile kohandatud hostelis. Puhkim ei nimetanud ukrainlaste täpset palka, öeldes vaid, et see on vägagi konkurentsivõimeline.

Mitteametlikel andmetel saab Ukraina keevitaja Eestis 4-5 eurot tunnis.

Puhkimi sõnul on probleem selles, et värbamisagentuuride vahendusel ei leia häid brigaade. „On väga oluline, et brigaadi liikmed oleks töös üksteisega harjunud ning moodustaksid meeskonna,“ rääkis ta.

Seetõttu loodab BLRT juhtkond leida uued brigaadid Skandinaaviast. „Tahame korraldada Põhjamaades laiaulatusliku reklaamikampaania, et tuua piiri taha sõitnud töötajad kodumaale tagasi. Eesti ja Skandinaavia palgad on juba praktiliselt ühesugused,“ ütles Puhkim.

Artikli autor on dv.ee ajakirjanik Olga Grigorjeva.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara