Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Piimatooted kallinevad 15 protsenti
Järgmisest nädalast kallinevad piimatooted
poodides 15%, kirjutab Järva Teataja.
Piimatööstused põhjendavad hinnatõusu sellega, et tootaine sisseostuhind on tõusnud ja piimatööstused maksavad talunikele 4,5 krooni 1 kilo piima eest.
E-Piima juhatuse esimees Jaanus Muraks ütles ajalehele, et sisseostuhind tõusis eelmisel nädalal. "Nii kõrget piima sisseostuhinda ei ole Eestis varem olnud," kommenteeris Murakas. Ta lisas, et hind jääbki kasvama ja võib lähiajal tõusta ka 5 kroonini.
Eesti ettevõte jõuab väliskliendiga sisuliselt kokkuleppele: toode sobib, hind sobib ja kvaliteet sobib. Siis aga kaob klient äkki ära. Mõni nädal hiljem selgub, et tehing on läinud konkurendile, kes pakkus toote koos rahastusega. Just rahastuse puudumine on põhjus, miks osa eksporditehinguid jääbki lõpuks sündimata, kinnitab KredEx Krediidikindlustus ASi juhatuse liige Katrin Savi.