Elektroonikatootjad tõrjuvad sulgemisjutte

Eestis tegutsevad elektroonikatootjad on
optimistlikud ega karda turgu Aasiale kaotada, kuigi eelmisel nädalal teatasid
kaks ettevõtet tehase sulgemisest.

Tootjate sõnul on Eesti eelis Aasia ees paindlikkuses ja võimes tarnida Euroopas asuvatele ettevõtetele kiiresti väikesi ning keskmisi partiisid.

"Alltöövõtjad peavad olema väga paindlikud," kommenteeris Saaremaal elektrisüsteemide juhtmestikku tootva Volex Estonia juhatuse liige Margus Tang. Tema hinnangul ei ole ohtu, et elektroonikasektor Euroopast Aasiasse kolib, küll aga võib veel Aasiasse liikuda masstootmist, mis seni siia maailmajakku jäänud.

Incap Electronics Estonia OÜ juhatuse liikme Allan Lipu sõnul on oluline kiire reageerimine. Ka tema pidas oma ettevõtte oluliseks eeliseks väikeste partiide tootmist. "Meie niðð on siin," tõrjus Lipu sektori Aasiasse kolimise hirmu.

40 inimesele tööd andva ja automaatika lülitusi tootva Tradex ASi juhataja Urmas Tingase sõnul on klientide jaoks oluline võimalus toota väikesi seeriaid ning neid kiiresti sihtkohta saata. Samas tunnistas Tingas, et väikese ettevõttena nad suurte Aasia tehastega võistelda ei püüagi.

Bussidele ja veoautodele elektroonikat tootva Stoneridge Electronica ASi tehase juhi Toomas Papsteli sõnul sõltub ettevõtte edu turust. Kommertssõidukite väiksem müük Euroopas võib ka nende olukorda raskendada. Autotööstuse kadumist Euroopast ta samas ei usu. Papstel nentis, et konkurents Aasiast on olemas, kuid sõltub toodetest. "Väiksemate toodete puhul ei mängi distants rolli," ütles Papstel.

"Konkurentsi Aasiast ei ole täheldanud," kommenteeris Enerpoint Saare tegevjuht Erik Keerberg. Tema juhitav ettevõte toodab soojaseadmete elektroonikat, mida müüakse peamiselt Põhja-Euroopasse.

Elektroonikatooteid monteeriva NOTE Pärnu ostujuhi Külli Müüri sõnul võivad Aasia asemel konkurentsi pakkuda Ida-Euroopasse rajatavad ettevõtted. "Trend on vaadata Ida-Euroopasse," lausus Müür.

Osale arutelus

  • Kaspar Oja, Äripäev

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara