• 13.08.07, 16:42
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Hiinlased toodavad pandasõnnikust suveniire

Hiinas alustati pandade väljaheidetest suveniiride valmistamist.
Chengdu keskuse töötajad sorteerivad, purustavad ja steriliseerivad pandade väljaheited, lasevad neil aasta jagu seista ning vormivad karusõnniku kujukesteks, järjehoidjateks ja lehvikuteks, kusjuures 60 hiidpanda sõnnikust toodetud suveniirid on täiesti lõhnatud, vahendas Elu24.
"Need ei lõhna eriti halvasti, kuna 70 protsenti sõnnikust koosneb bambusejäänustest, mida pandad seedida ei suuda," ütles keskuses töötav Jing Shimin.
"Kulutasime sõnnikust lahti saamiseks igal kuul vähemalt 6000 jüaani, kuid nüüd teenime kasu, müües poole sellest suveniiridena maha," lisas Shimin.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Keskusel on plaanis hakata tootma sportlikes poosides pandakujukesi, mida kavatsetakse müüa 2008. aastal Pekingis toimuvate olümpiamängude suveniiridena.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 02.10.25, 09:03
Kaardistatud on varjatud tegur, mis võib tõsta tööga rahulolu
Hiljutise uuringu kohaselt mõjutab töötajate tööga rahulolu, nende tootlikkust ja füüsilist heaolu lisaks palgale, töökoormusele ja töö- ning eraelu tasakaalule oluliselt ka tööriiete hoolduskorraldus ja -kvaliteet.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele