• 23.07.07, 15:54
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Euroliit keelab punase toiduvärvi hamburgerites ja vorstikestes

Euroliit keelab oma 27 liikmesriigis punase toiduvärvi, mida kasutatakse hamburgerites ja vorstikestes, kirjutas Herald Tribune.
Euroliidu kõneisik Michael Mann ütles, et Euroliidu teadlaste pool teostatud uurimusest selgus, et punane värvaine 2G võib kaasa aidata vähi tekkele ja seetõttu keelatakse see aine.
Manni sõnul hindas Euroopa Toiduohutusamet värvainet ning leidis, et see sisaldab terviseriske. Värvainet kasutatakse põhiliselt vorstikestes ja hamburgerites Iirimaal ja Suurbritannias.
Keeld peaks juba lähipäevil jõustuma.
Praegu müügil olevad hamburgerid ja vorstid, mis sisaldavad nimetatud ainet, lubatakse maha müüa, aga pärast keelu jõustumist ei tohi uusi selliseid lihatooteid valmistada.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 31.01.25, 11:35
Ettevõtete territooriumid peidavad endas palju tuleohutusriske – kuidas neid maandada enne, kui käib päriselt „pauk“?
Ühe ettevõtte alalt ehitusmaterjalide või kütuse vargus on ärile suur kahju. Kui süttib tootmishoone või masin, võib see tähendada mitu miljonit varakahju ning halvemal juhul ohtu inimeludele. Varajane riskide maandamine ja mitu sammu ette mõtlemine võib õnnetuse korral päästa terve äritegevuse.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele