Rootsi suurtööstus plaanib Venemaalt elektri importi

Rootsi suurtööstus otsib uusi võimalusi
Venemaalt elektrienergia importimiseks pärast seda kui Soome keeldumine Soome ja
Venemaa vahelisest elektrikaablist algsed plaanid nurjas.

Rootsi tööstuse elektrifirma Basel kinnitas, et on huvitatud Baltenergo plaanist eksportida Rootsi elektrienergiat uue kaabli kaudu, mille maksumuseks oleks ligi 3 miljardit Rootsi krooni, kirjutas Rootsi majandusleht Dagens Industri.

Esialgu pidi Soome ja Venemaa vahele kavandatud kaabel suurendama elektrienergia pakkumist Põhjala elektriturul ja tooma alla kõrged elektrihinnad. Läinud aasta lõpul otsustas aga Soome valitsus, et ei anna projektile oma heakskiitu. Nüüd on arutusel elektrikaabli rajamine Venemaalt otse Rootsi.

"Baltenergo on teinud põhjalikud uuringud, mis näitavad, et kaabli rajamine Venemaalt Rootsi suurte elektrienergia koguste eksportimiseks on nii tehniliselt võimalik kui majanduslikult tasuv," ütles lehele Sture Larsson, Rootsi võrgufirma Svenska Kraftnät direktori kt.

Kaabel kulgeks Peterburi lähistelt mööda Soome lahe põhja Rootsi rannikule Stockholmi lähistel.

Baltenergo kirjas Svenska Kraftnätile kirjeldatakse projekti, mille esimene faas näeb 500 megawatise kaabli ehitamiseks investeeringuid ligi 300 miljoni euro ehk 2,8 miljardi Rootsi krooni ulatuses. Sellisel juhul saaks Rootsi täiendavalt importida 4 TWh elektrienergiat aastas.

Kaabliprojekt on siiski alles väga varases faasis. Larsson kinnitab aga, et Rootsi suured elektrienergia tarbijad nagu Stora Enso, SCA ja Boliden on tõsiselt huvitatud Vene elektrienergia importimisest.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara