• 16.05.07, 14:09
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Venemaa ehitab Birmasse tuumauuringutekeskuse

Venemaa nõustus ehitama Birmasse aatomiuuringute keskuse, vahendas BBC News.
Keskuses on 10MW tuumareaktor ja seadmes tuumajäätmete töötlemiseks ja säilitamiseks. Keskust jälgib ÜRO Rahvusvaheline Aatomienergiaagentuur (IAEA). Rektorit ei saa kasutada tuumarelva loomiseks.
USA ja Euroopa Liit on kehtestanud sõjaväelise riigikorraga Birmale sanktsioonid ja nad süüdistavad riiki inimõiguste rikkumises. Tehing tekitab küsimusi Venemaa valmisoleku koht eksportida teadmisi tuumajaamade kohta Lääne meelest ebasobivatesse ja vaenulikesse riikidesse.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 30.01.26, 11:33
Multivaci robotlahendus muutis Saarioinen Eesti pannkookide pakkimise täisautomaatseks
Eesti toiduainetööstuses ei ole tavapärane, et toode liigub küpsetusest täisautomaatselt pakendamisse. Saarioinen Eesti OÜ valmistoidutehases sai see aga reaalsuseks tänu Multivaci robotlahendusele, mis ühendab küpsetuse ja pakkimise üheks toimivaks tervikuks. Uued pannkookide pakkeliinid aitavad lahendada tööjõu-, hügieeni- ja efektiivsuse väljakutseid ning loovad lisandväärtust kogu tootmisele.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele