Eesti Gaasi vastne juht Tiit Kullerkupp
kinnitas, et Vene gaasikraanide kinnikeeramine pole tõenäoline, kuid kuni
kolmandikuni ulatuda võiv hinnatõus ilmselt tulemata ei jää.
"Kindlasti pole me oma ostuhinnaga veel ELi tasemel ja tõusuruumi on. Ma ise arvaks, et see tõusuruum on kuni 30 protsenti," vahendas Kullerkuppu sõnu postimees.ee.
Sellist tõusu aga ei pea Kullerkupp tarbijaile eriti suureks šokiks. Ka bensiinihinna pideval tõstmisel ei räägita sellest kuigi palju. "Pistetakse aga tankur paaki ja ollakse happy," sõnas ta.
Kullerkupp ei usu, et gaasi tarnetes katkestusi tulla võiks, kuina igasugustest muudatustest teatatakse Venemaalt ette ja viimasel ajal ei ole mingitest suurematest remonttöödest kuulda olnud.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Gaasi hind sõltub eelkõige naftasaaduste
hinnast maailmaturul, mitte dollari langemisest.
Eesti Gaasi endise juhatuse esimehe Aarne
Saare hinnangul on Läänemerre rajatav gaasijuhe Eestile kasulik.
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.