Viljandi aknatehase kahju 2 miljonit

Laupäeval ASi Viljandi Aken ja Uks
tootmishoones toimunud põleng tootmisprotsessi ei peata. Esialgseks kahjusummaks
hinnatakse 2 miljonit krooni.

ASi Viljandi Aken ja Uks juhatuse esimehe Rain Hüva sõnul said laupäeva varahommikul lengitootmistsehhis puhkenud põlengus kahjustada hoone katus, sisemine ripplagi, osaliselt ka seinad ja ventilatsioon. "Masinad ja seadmed jäid kõik terveks ja inimesed kannatada ei saanud," rääkis Hüva Äripäevale.

Täpset hinnangut kahju suurusele veel ei ole, kuid juhatuse esimehe sõnul peaksid need jääma alla 2 miljoni krooni. "Need on ainult ehituslikud kahjud ning kindlustusega kaetud," selgitas ta. Tules hävis ka osa ladustatud pooltoodangust, kuid selle kahju hindas Hüva tühiseks.

Millest kahjutuli alguse sai, ei ole veel teada, see selgub lähiajal päästeameti ja kindlustusfirma analüüsidest. Teadaolevalt olid tsehhi elektri- ja muud süsteemid korras ning ei tohiks Hüva sõnul tulekahju põhjustajaks olla. Tahtliku süütamise võimalust pidas ta minimaalseks. "Teoreetiliselt ei saa muidugi midagi välistada enne, kui ei ole lõplikku akti. Ma jätaksin vandalismi võimaluse siiski pigem kõrvale. Me elame ju Eestis, mitte kuskil … mujal," ütles ta.

Hüva sõnul ei tohiks juhtunu tootmisprotsessi oluliselt mõjutada ning osa tootmisest on juba ümber korraldatud ning teistesse tsehhidesse suunatud. "Toodang, mida see tootmisüksus tootis, on kogu pildi juures vaid väike osa ning kui peaks tekkima vajadus, saab seda ka mujalt sisse osta," ütles Hüva. Ta kinnitas, et tähtajad ja järjekorrad selle tõttu pikeneda ei tohiks ning kliendid kaubast ilma ei jää.

AS Viljandi Aken ja Uks alustas tegevust 1990. aastal ja kuulus kuni eelmise aasta maikuuni Imre Michalsky firmale OÜ Gregorius Invest, kes müüs 30% aktsiatest firma peadirektor Mikko Juhani Lampinenile.

2006. aasta konsolideerimata andmetel oli firma käive 300 miljonit krooni ning kasum 10 miljonit krooni.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara