Iraan tahab, et riigilt ostetaks naftat
muus valuutas kui Ameerika dollarite eest, kuna dollar on nõrgenenud.
Iraani riikliku naftakompanii National Iranian Oil esindaja Khatibi Tabatabai ütles Bangkokis konverentsil esinedes, et nende klientidest kavatseb umbes 60% nafta eest tasuda eurodes või jeenides, kirjutas Rootsi majandusportaal di.se.
"Dollari hind langeb jätkuvalt. See on majanduslik, mitte poliitiline küsimus," lisas ta.
Seotud lood
Iraani kõrgeim usujuht ajatolla Ali Hamenei tegi
pühapäeval Teherani külastanud Vene Julgeolekunõukogu sekretärile Igor Ivanovile
ettepaneku luua gaasi OPEC, teatas IRNA.
Iraani president teatab ilmselt täna, et
riik on alustanud nn tööstusliku uraanirikastamise esimese etapiga. See ärritab
Lääne riike, mis kardavad, et Iraan plaanib luua tuumarelva.
Tootmisettevõtte jaoks ei ole aur eesmärk omaette. Oluline on, et tootmine toimiks plaanipäraselt, kulud püsiksid kontrolli all ja tehniline lahendus ei seoks ettevõtet liigselt ühe kütuse või tarnesuunaga. Viimaste aastate energiakriisid ja hinnatõusud on näidanud, kui kiiresti võib seni sobiv lahendus muutuda liiga kalliks, jäigaks või lihtsalt liiga riskantseks.